Bayram Özel

Bayram Özel

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bayramın Türk ve İslam dünyası için hayırlara vesile olması dileğini ifade ederek, “Herkesin huzur içinde, ailesiyle, tüm sevdikleriyle, acı ve kederden uzak güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyorum. Bu duygularla bütün vatandaşlarımın Ramazan Bayramı'nı kutluyorum” dedi.

Bayram Mesajı
Vatandaşlarla Bayramlaşma

“ARAMIZA NİFAK SOKMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEMELİYİZ”

İnsanlar, arasındaki sevgi, saygı ve kardeşliğin pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olan bayramların, sosyal ve kültürel hayatımızda vazgeçilmez bir yeri olduğuna değinen Cumhurbaşkanı Gül, bayramların toplumumuzu bir arada tutan en önemli yapı taşlarından biri olduğunu kaydederek, “Birlik ve beraberliğimizi daima korumalı, aramıza nifak sokmak isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz.” dedi.

KHO Sancak Devir Teslim Töreni
DHO Sancak Devir Teslim Töreni
HHO Sancak Devir Teslim Töreni

GATA’DA DİPLOMA TÖRENİ

Cumhurbaşkanı Gül, 29 Ağustos Pazartesi günü, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Tıp Fakültesi 31. Dönem mezuniyet törenine katıldı. Törende, Cumhurbaşkanı Gül’ün diplomasını verdiği dönem birincisi Hava Tabip Teğmen Adem Ayhan, yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı. GATA Spor Salonu'ndaki törende, 4'ü misafir öğrenci olmak üzere toplam 54 tabip teğmen diplomasını aldı.

KHO'da Mezuniyet
DHO'da Mezuniyet
HHO'da Mezuniyet

KARA HARP OKULU’NDA MEZUNİYET SEVİNCİ

Cumhurbaşkanı Gül daha sonra, Kara Harp Okulu (KHO) 162. dönem mezuniyet törenine iştirak etti. Cumhurbaşkanı Gül, Kara Harp Okulu'nu birincilikle bitiren Teğmen Hüseyin Baştürk'e diplomasını verdi. Kara Harp Okul Komutanlığı'nda düzenlenen törende, 18`i misafir, toplam 564 teğmen diplomasını aldı.

Kara Harp Okulu’nda Mezuniyet Sevinci

GATA’da Diploma Töreni

CUMHURBAŞKANI GÜL VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

Bayram namazını Kocatepe Camisi'nde kılan Cumhurbaşkanı Gül, cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaştı. Cami avlusunda kendisini bekleyen çocuklarla da bayramlaşan Cumhurbaşkanı Gül, onlarla birlikte fotoğraf çektirdi.

Vatandaşlarla Bayramlaşma

“BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZE BİR KEZ DAHA ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

Camiden çıkışı sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Gül, hem millî bayramın hem dinî bayramın ikisinin birden kutlandığını hatırlatarak, “Bayramın tüm vatandaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sağlık, sıhhat, afiyet getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum. Bugünler hepimizin mutluluk günleridir. Tüm vatandaşlarımızın arasında sevginin, muhabbetin, kardeşliğin daha da pekişmesine vesile olmasını özellikle temenni ediyorum. Tabii bu vesile ile bütün şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de, şehit ailelerine de hep sahip çıkılması gerektiğini bütün vatandaşlarıma bir kez daha hatırlatmak istiyorum” dedi.

Kutlamaları Kabul
AKM’ deki Tören

CUMHURBAŞKANI GÜL, GENELKURMAY KARARGÂHINDA TEBRİKLERI KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 89'uncu yıl dönümü dolayısıyla Genelkurmay Başkanlığı Şeref Salonu'nda "Başkomutan" sıfatıyla kutlamaları kabul etti.

Genelkurmay Karargâhında Tebrikleri Kabul

TÖRENE KATILANLAR

Cumhurbaşkanı Gül'ü, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı Şeref Salonu'ndaki törende, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yüksek yargı organlarının başkanları, Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, konfederasyon, sendika ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, orgeneraller, oramiraller ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin diğer mensupları, bürokratlar ve yabancı askeri ataşeler ile diğer bazı kurum ve kuruluşlarının temsilcileri tebrik etti.

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDEKİ TÖRENLER

Cumhurbaşkanı Gül daha sonra, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenlere katıldı. AKM’ deki tören Cumhurbaşkanı Gül`ün şeref tribününde yerini alması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Cumhurbaşkanı Gül, tören geçişini ayakta selamladı.

DENİZ HARP OKULU'NDA MEZUNİYET HEYECANI

Ankara’daki törenlerin ardından İstanbul’a geçen Cumhurbaşkanı Gül, Deniz Harp Okulu 238'inci dönem mezuniyet törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Deniz Harp Okulu'nu birincilikle bitiren Teğmen Eren Atmaca’ya diplomasını verdi. Tuzla'daki Deniz Harp Okulu'nda düzenlenen törende, 4'ü misafir öğrenci olmak üzere toplam 134 teğmenin diplomalarını almalarının ardından sancak devir teslim töreni gerçekleştirildi.

HAVA HARP OKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Cumhurbaşkanı Gül daha sonra, Hava Harp Okulu (HHO) 57. dönem mezuniyet törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Gül’ün, Hava Harp Okulu'nu birincilikle bitiren Teğmen Serkan Korkusuz’a diplomasını verdiği törende toplam 226 teğmen diploma aldı. Sancak devir teslim töreninin yapılmasının ardından program, “Solo Türk” gösterisiyle sona erdi.