Giresun

23.11.2013
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
Giresun

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çeşitli temas ve incelemeler gerçekleştirmek üzere 23 Kasım Cumartesi günü Giresun’a gitti.

Valilik Halka Hitap
Valilik Açıklama
Valilik Soru Cevap
Fındık Araştırma İstasyonu
Öğle Yemeği
Sarayburnu Camisi

Giresun Belediyesi

İl Jandarma Komutanlığı

Giresun Üniversitesi

Ordu’dan karayoluyla Bulancak ilçesine geçen Cumhurbaşkanı Gül, Sarayburnu Camisi önünde Vali Hasan Karahan ve vatandaşlar tarafından karşılandı. İlçeye gelişi sırasında sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Gül, burada halka hitaben bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra İstanbul’daki Şehzadebaşı Camisi’nin kopyası olarak yapımı devam eden Sarayburnu Camisi’nde incelemelerde bulundu ve ardından Giresun merkeze hareket etti.

Giresun’da Cumhurbaşkanı Gül, valilik önünde kendisine yoğun ilgi ve sevgi gösteren vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. Valiliği ziyaret eden ve Vali Hasan Karahan’dan il ile ilgili bilgi alan Cumhurbaşkanı Gül’ün ziyareti anısına 28 bin fidan dikildi.

Cumhurbaşkanı Gül, valilikten sonra Fındık Araştırma İstasyonu’nu, ardından Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret etti ve daha sonra aralarında şehit aileleri, gaziler, iş adamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de bulunduğu Giresunlularla öğle yemeğinde bir araya geldi.

Yemeğin ardından belediyeye geçen Cumhurbaşkanı Gül, belediyeye gelişinde, Atatürk Meydanı’nda vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı. Belediye binasının balkonundan vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra belediyeyi ziyaret etti.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun’da yürütülen çalışmalar ve belediyenin hizmetleri hakkında Cumhurbaşkanı Gül’e bilgi sundu.

Aynı gün Giresun’daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Gül, Trabzon Havalimanı’ndan Ankara’ya döndü.

Yazdır Paylaş Yukarı