Denizli

10.03.2011
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 10-11 Mart 2011’de çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak Denizli’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Denizli programının ilk gününde ilin önde gelenleriyle akşam yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Gül, yemek öncesinde eğitime verdikleri destekten dolayı; Orhan Abalıoğlu, Mustafa Kaynak, Hüseyin Erikoğlu, Nevzat Karaalp, Hulusi Kulaklı, Necdet Kabaklıoğlu, Musa Kazım Manasır ve Yaşar Kımıl'a birer plaket verdi.

Akşam Yemeği ve Konuşma
İş Adamlarına Plaket

Cumhurbaşkanı Gül, 11 Mart Cuma günü Hierapolis Antik Kenti'nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bölgenin tarihi ve kazı çalışmalarına ilişkin bilgi aldı. Pamukkale'yi gezen Cumhurbaşkanı Gül, ardından Laodikya Antik Kenti'ne geçti.

Pamukkale
Hierapolis Antik Kenti
Laodikya Antik Kenti

Pamukkale

Hierapolis Antik Kenti

Laodikya Antik Kenti

Cumhurbaşkanı Gül, incelemelerinin ardından Denizli Valiliğini ziyaret etti ve vatandaşların sevgi gösterileri arasında Ulu Cami'ye gitti. Daha sonra Cumhurbaşkanı Gül, garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığını ziyaret etti.  Programı çerçevesinde Denizli’de son olarak Pamukkale Üniversitesini (PAÜ) ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, üniversite ziyaretinin ardından temas ve incelemelerini tamamlayarak Ankara’ya döndü.

Resmî Kurumlar
Üniversite

 

Yazdır Paylaş Yukarı