Trabzon

04.10.2010
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 4–5 Ekim tarihleri arasında Trabzon’da çeşitli temas ve incelemelerde bulundu.


Resmî Karşılama
Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesislerini Ziyaret
KTÜ'nin Akademik Yıl Açılış Töreni

Cumhurbaşkanı Gül, ilk olarak valiliği ve garnizon komutanlığını ziyaret etti. Trabzon Mehmet Ali Yılmaz Spor Tesisleri’ni gezen Cumhurbaşkanı Gül, tesislerde kulüp yönetici ve görevlileri ile öğle yemeği yedi.


Alport Limanı’nı Ziyaret

İş Adamları ile Toplantı
Ticaret ve Sanayi Odası’nı Ziyaret

Cumhurbaşkanı Gül, Trabzonspor tesislerini ziyaretinin ardından belediye başkanlığına giderken yolda aracını durdurarak Kunduracılar Caddesi olarak bilinen tarihî çarşıyı gezdi.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Cumhurbaşkanı Gül, belediye binasında Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'ndan kentte yürütülen hizmetlere ilişkin bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Trabzon'daki etkinlikleri çerçevesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin akademik yıl açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Trabzon ziyaretinin ikinci günü ilk olarak Alport Limanı’nı gezerek yetkililerden bilgi alan Cumhurbaşkanı Gül, ardından Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, oda üyelerine hitaben bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Atatürk'ün Trabzon'a geldiği zamanlarda kaldığı Atatürk Köşkü'nü gezdi. Trabzon temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra İstanbul’a gitti.

Yazdır Paylaş Yukarı