ABD

28.05.2014
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
ABD

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, oğulları Mehmet Emre Gül’ün Harvard Üniversitesi’nden mezuniyet törenine katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere 28-31 Mayıs 2014 tarihlerinde Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla ABD’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül’ü, Boston Logan Havalimanı’nda Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve diğer ilgililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Gül, Boston’da bulunduğu süre içinde, Mehmet Emre Gül’ün mezuniyet törenine katıldı; ayrıca Harvard Üniversitesi'nde bir konuşma yaptı. Boston civarında bulunan Türk akademisyenlerle de bir araya gelen Cumhurbaşkanı Gül, New York Belediyesi eski Başkanı Michael Bloomberg ve ABD Ulusal Güvenlik eski Danışmanı Org. (E) James L. Jones’u ayrı ayrı kabul etti.

Cumhurbaşkanı Gül, Amerikan Ticaret Odası Mensupları ile öğle yemeğinde bir araya geldikten sonra Harvard İnovasyon Laboratuvarı’nı ve Massachusetts Institute of Technology’yi de ziyaret etti.

Boston programını tamamlayan Cumhurbaşkanı Gül, 1 Haziran Pazar günü ABD’den Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla Türkiye’ye döndü.

Yazdır Paylaş Yukarı