Sayın Hanımefendi’nin 81 İlden 81 Yıldız Eğitim Projesi, 2013 Yıldızları Tanıtım Toplantısı’nda Yaptıkları Konuşma

06.06.2013
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült

Değerli Misafirler,

Sevgili Gençler,

81 İlden 81 Yıldız Projesi’nin beşinci yıl buluşmasında sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum.

Gerçekten çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, ülkemizin dört bir yanından Ankara’ya neşe, coşku pozitif enerji getirdiniz, Hoş geldiniz.

Tabiatın canlandığı bahar ayları, sosyal sorumluluk projelerimize yeni bir heyecan kazandırmak adına bizim için de önemli bir fırsat oluyor.

Bir yıl boyunca yapılan çalışmaları değerlendiriyor, eksiklerimizi tespit ediyor, gelecek için planlamalar yapıyoruz.

Bildiğiniz gibi, Cumhurbaşkanlığı olarak yürüttüğümüz projelerin hemen hepsi uzun soluklu, titiz ve dikkatli bir çalışma gerektiren, takip gerektiren projeler…

Sözlerime başlarken, tüm bu çalışmaları büyük bir özveriyle yürüten proje ekibimize ve bugünkü toplantımızın hayata geçirilmesinde emeği olanlara teşekkür ediyor; hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

Değerli Misafirler,

Yıllar önce bir hayalim vardı. Ülkemizin en uzak köşelerine ulaşabilmek, oradaki çocuklarımızın elinden tutmak, zorlu hayat mücadelesinde onların yanında olmaktı dileğim.

Bu çocuklar başları her sıkıştığında bana ulaşabilseler, karşılaştıkları sorunları beraberce çözmeye çalışsak, ne güzel olurdu, diye düşünürdüm.

Hayallerini gerçekleştirebilmeleri için onlara destek olmayı, gerekli imkanları sağlayabilmeyi isterdim.

Böylece onlar da vatana – millete hayırlı insanlar olarak yetişecek, yalnızca ailelerinin değil, milletçe hepimizin göğsünü kabartacak başarılara imza atabileceklerdi.

81 İlden 81 Yıldız Projesi, işte bu hayalin ürünü. Dört yıl önce büyük ümitlerle diktik bu fidanı. Çok özendik, öncesinde ciddi çalışmalar yaptık. En iyi verimi nasıl elde ederiz diye aylarca araştırdık.

Sevgiyle, emekle büyüttük fidanımızı. Emeğimizin karşılığını almak için de öyle çok beklememize gerek kalmadı. Hemen çiçekler açmaya, meyveler vermeye başladı, fidanımız.

Anadolu'nun verimli topraklarına atılan bir sevgi tohumuydu o. Tabi ki misliyle karşılık verecekti. Çünkü biz çocuklarımıza inanmıştık, güvenmiştik. Çünkü onlar bu güvene fazlasıyla layıktılar, bizi mahcup etmemek için gece-gündüz demeden çalıştılar.

İlk başta 81 tomurcuk vardı fidanımızda. Her yıl bir o kadar daha eklendi. Bütün tomurcuklarımız da çiçek açtı.

Onlar çiçek açtıkça, genç yüreklerde umutlar yeşerdikçe, bizim gönüllerimiz de bayram yerine döndü.

Her geçen gün yeni başarı haberlerini aldık: Nur, Gamze, Emre, Batuhan, Mehmet Efe, Gurbet, Kübra ve daha niceleri...

Gururla izlerken onları, daha bir özendik; daha fazla çaba gösterdik: Solmasınlar, gül yüzleri hep böyle gülsün, başarıları taçlanarak devam etsin diye.

Değerli Misafirler,

Bugün 81 yeni yıldızımızın daha aramıza katılmasının haklı gurur ve mutluluğunu paylaşıyoruz sizlerle. Az önce tanıtım filminde hep beraber izledik.

Yalnızca adları değil kendileri de gerçek birer yıldız olan bu ışıl ışıl gençlerimizin katılımıyla ailemiz daha da büyüyor, güçleniyor.

Aramıza Hoş geldiniz Sevgili Çocuklar,
Sizler geleceğe dair ümitlerimiz, en samimi dualarımızsınız. Ülkemizin aydınlık geleceğini siz kuracaksınız.

Bilimde, kültürde, sanatta ve sporda milletimize hak ettiği başarıları sizler yaşatacaksınız.

Farklılıkların zenginlik olarak görüldüğü, herkesin birbirini sevgiyle, hoşgörüyle kucakladığı Türkiye’mizin geleceği sizler olacaksınız.

Biliyorum sizlerden beklentilerimiz büyük... Ama sizde bu beklentilerimizi fazlasıyla karşılayacak bir potansiyel olduğunu da çok iyi biliyorum. Yeter ki bu potansiyelinizi en verimli şekilde kullanma azminde olun.

Biz daima yanınızda olacağız, bütün imkânlarımızla, iyi niyetimizle, sevgimizle sizi destekleyeceğiz.

Siz de buna karşılık çok çalışacak, elinizden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceksiniz.

Size güveniyoruz, siz de kendinize güvenin. Hedeflerinizi belirleyin ve o hedefe ulaşmak için var gücünüzle çalışın. Bunu yaptığınız takdirde, inanın, hayallerinizin bile ötesinde başarılara imza atacaksınız.

Sözlerime son verirken projemize sahip çıkan, emek veren herkese bir kez daha teşekkür ediyor ve yıldızlarımızın her geçen gün artmasını diliyorum, tabii başarılarının da.

Yazdır Paylaş Yukarı