Giresun'da Öğle Yemeğinde Yaptıkları Konuşma

23.11.2013
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült

Değerli Misafirler,

Şehitlerimizin Değerli Aileleri,

Gazilerimiz;

Bugün Giresun’da bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Giresun’da çeşitli ziyaretler yaptım. Bütün gördüklerimden çıkan şu;Giresun uzun yılların Cumhurbaşkanlığı hasretini gidermekten mutlu. Ben de aynı şekilde uzun yıllardan sonra Giresun gibi güzel, cennet parçası bir ilimizi ziyaret etmekten büyük bir memnuniyet ve mutluluk duyuyorum.

Her gittiğim, gördüğüm yerde vatandaşlarımın sevgi ve muhabbetlerine de bir kez daha teşekkür ediyorum. Bildiğim kadarıyla burada ilimizin ileri gelenleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri var. Hepsinin şahsında bu teşekkürü yapmak istiyorum.

Giresun deyince akla önce güzelliği, tarihi gelir. Çok eski bir tarihi var. Ayrıca fındık gelir. Sadece Türkiye ekonomisinin değil bütün dünya ihtiyacının çok önemli bir kısmını karşılıyor ve bunun yanında şüphesiz ki Karadeniz ve diğer şeyler gelir.

Giresun’da gördüklerimden büyük bir memnuniyet duydum. Buradaki huzuru, değerli milletvekilleri ve siyasi partiler arasındaki uyumu görmekten çok büyük bir memnuniyet duydum. Ayrıca gerek vilayette gerek diğer ziyaret ettiğim yerlerde şehrin geleceğiyle ilgili bilgiler aldım. Biraz sonra buradan da belediyemizi ziyaret etmeye gideceğim. Orada da muhakkak yine şehrin geleceğiyle ilgili Sayın Başkan da bilgiler verecektir.

Büyük yatırımlar gerçekleşiyor. Bunların başında Ordu-Giresun Havaalanı geliyor. Ordu’dan gelirken yakından inceleme imkânım oldu. Yakında inşallah her şeyi bitecek. Hastane inşaatları, diğer ihtiyaçlarınız, yollar bütün bunlar yapılmaktadır. Üniversiteyi ziyaret ettim; 25 bine yakın öğrencisiyle, çok sayıda öğretim üyesiyle yine burada sadece Giresun’un değil Karadeniz'in, bütün Türkiye’nin ve hatta Türkiye’nin dışından yabancı öğrenciler olduğunu görmekten de çok memnun oldum. Bütün bunlar, huzur ve istikrar ortamı içerisinde gerçekleşiyor. Şüphesiz ki ilinizin hala çok büyük ihtiyaçları, eksikleri vardır. Bunları da muhakkak ki göz ardı etmek mümkün değildir. Bunların hepsi de eminim ki en kısa süre içerisinde gerçekleşecektir.

Ben bir kez daha bütün Giresunlu vatandaşlarıma sevgilerimi ve muhabbetlerimi sizin vasıtanızla iletmek istiyorum. İldeki bütün üst yönetim diyebileceğim makamlar ve sivil toplum örgütleri ve siyasetçiler arasındaki dayanışmanın, diyalogun, iş birliğinin devamını diliyorum ve bunun mümkün olduğu yerlerde de çok güzel gelişmelerin olduğunu görüyorum. Onu inşallah burada da görmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Tekrar hepinize sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum, başarılar diliyorum.

Sağ olun.

Yazdır Paylaş Yukarı