Niğde'de Onurlarına Verilen Öğle Yemeğinde Yaptıkları Konuşma

20.01.2012
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült

"Değerli Misafirler,

Önce hepinize hayırlı günler diliyorum.

Herkesin elini tek tek sıkmak isterdim ama, bir kargaşa olmasın diye artık hepinizin adına bu memleketin en değerli simaları olan şehit ailelerimizi selamladım. Hepinize tekrar sevgi ve muhabbetler sunuyorum.

Bildiğiniz gibi bu sabahtan itibaren Niğde’deyiz. Bu ilimiz bana yabancı değil, ben de buralı sayılırım. Çünkü Kayseri, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, buraların hepsi, bir çanak gibi düşünürseniz birbirine öyle veya böyle bağlı yerler. Dolayısıyla burada defalarca hep bulundum. Ama bugün biraz daha fazla gezme imkanı oluyor, biraz daha fazla bilgi alma imkanı oluyor.

Değerli Milletvekilleriyle, Vali Bey’le, Belediye Başkanı’yla, bunu konuştuk, hem şehrin geleceğiyle ilgili tasavvurları, düşünceleri, vizyonu paylaştık hem de ben kendi görüşlerimi ve bazı tavsiyelerimi burada ifade ettim. Söylediğim şey şu: Burası tabii ki cazip hale geliyor. Zaten bir tarihi var, tarihi de zengin bir tarih. Ayrıca tarım sektörü burada giderek modernleşiyor. Tarım sektöründe Türkiye’de önemli bir merkez haline gelecek. Sanayisi, organize sanayi bölgesi, unların hepsinin ötesinde hemen karşımızda olan üniversitesi kendini artık ispatlamış vaziyette.

Şehrin planını yaparken daha büyük düşünerek Bor-Niğde ve bütün bu aradaki her tarafı birleştirecek şekilde artık büyük bir şehir ortaya çıkıyor gibi düşünmeli. Bütün alt yapılar böyle planlanmalı, bütün yatırımlar buna göre organize edilmeli ve Niğde tarihte olduğu gibi, önümüzdeki yıllarda çok daha güçlü bir şekilde tabii ki yükselmeli.

Burada şehrin kendi içindeki dayanışması çok önemli. Siyasi partilerimiz arasında, sivil toplum örgütleri arasında, meslek kuruluşları arasında herkesin şehri için bir ve beraber olması gerekir. Düşünceler, fikirler, eğilimler farklı farklı olabilir. Bunlar şehrin zenginliğidir ama, şehrin, Niğde’nin büyümesi, güçlenmesi, noksanlıklarının giderilmesi için de hep dayanışma içinde olmak gerekiyor. İnanıyorum ki, bu hava zaten burada var. Bugün gördüklerimden ziyadesiyle memnun oldum. Daha ziyaretlerimiz olacak ve inşallah buradan ayrılırken gayet mutlu bir şekilde ayrılacağım.

Hepinize afiyet olsun, burada olmayanlara da bütün Niğdeli vatandaşlarıma hep selamlarımı, sevgilerimi ve en iyi dileklerimi iletirseniz bundan da çok memnun olacağım.

Sağ olun."

Yazdır Paylaş Yukarı