Slovakya

19.08.2013
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
Slovakya

 

Slovakya Cumhurbaşkanı Ivan Gasparoviç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak, 19-21 Ağustos 2013 tarihlerinde ülkemize resmî bir ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Gül, Slovakya Cumhurbaşkanı Ivan Gasparoviç’i Çankaya Köşkü’nde törenle karşıladı.

Karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Slovakya Cumhurbaşkanı Gasparoviç ve eşi Silvia Gasparoviçova ile bir süre görüştü. Daha sonra sonra her iki Cumhurbaşkanı heyetler arası görüşmelere geçti. Görüşmelerin tamamlanmasının ardından ortak basın toplantısı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Gül ile Bayan Gül, Slovakya Cumhurbaşkanı Ivan Gasparoviç ve eşi Silvia Gasparoviçova onuruna Çankaya Köşkü’nde resmî akşam yemeği verdi.

Konuk Cumhurbaşkanı, Ankara’daki resmi görüşmelerini 20 Ağustos’ta tamamladıktan sonra 21 Ağustos’ta temas ve incelemelerine İstanbul’da devam etti ve daha sonra ülkemizden ayrıldı.

Ziyaret sırasında ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla değerlendirilerek, yeni işbirliği ve ortaklık imkânları üzerinde duruldu. Ayrıca güncel bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yazdır Paylaş Yukarı