Bosna-Hersek

03.09.2008
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült

 

                      

 

Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Haris Silajdziç, Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyeleri Nebojsa Radmanoviç ve Zeljko Komşiç’le birlikte, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak 3-4 Eylül 2008 tarihlerinde Türkiye'yi ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Gül, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Silajdziç ve bu görevi dönüşümlü olarak 8 aylık süreler için yürüten Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyeleri Radmanoviç ve Komşiç’i Çankaya Köşkü'nde resmî törenle karşıladı.

Heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi. Gerçekleştirilen görüşmelerde, Türkiye ile Bosna-Hersek ilişkileri tüm yönleriyle ele alınarak, bölgesel ve çok taraflı konularda görüş alışverişinde bulunuldu. Cumhurbaşkanı Gül, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Silajdziç ile Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyeleri onuruna Çankaya Köşkü'nde resmî akşam yemeği verdi.

Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Silajdziç ile Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyeleri, 4 Eylül 2008 tarihinde İstanbul’a geçerek, Türkiye-Bosna-Hersek İş Konseyi Toplantısı’na katıldılar.

Yazdır Paylaş Yukarı