KİTAPLAR

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

Günün Fotoğrafı

 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kayseri’de, Haydar Aliyev Öğrenci Yurdu’nun Açılışına Katıldı

20.10.2018
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kayseri’de, Haydar Aliyev Öğrenci Yurdu’nun Açılışına Katıldı

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Destekleme Vakfı Haydar Aliyev Yurdu, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Azerbaycan Cumhurbaşkan Yardımcısı Ali Hasanov, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Azerbaycan ve Rusya Federasyonu'ndan milletvekilleri, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ile AGÜ Destekleme Vakfı Başkanı Mustafa Çıkrıkçıoğlu'nun katılımıyla açıldı. Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde AGÜ Destekleme Vakfı Fen ve Anadolu Lisesi Kampüs alanında 3 bloktan oluşan 375 öğrenci kapasiteli Haydar Aliyev Yurdu'nun açılışında konuşan Abdullah Gül, burada yaptığı konuşmada, Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'i çok yakından tanıma fırsatı bulduğunu söyledi.

Türkiye'nin, Azerbaycan'ın ve Türk dünyasının geleceğini zaman zaman kendisiyle konuştuklarını belirten Gül, şunları kaydetti:

"İki devlet tek millet dediğinde, ne demek istediğini çok iyi bilen birisiyim. Bugün büyük bir memnuniyetle görüyorum ki Haydar Aliyev'in çizdiği istikamet doğrultusunda Azerbaycan güçlü bir şekilde ilerlemektedir. Değerli kardeşim İlham Aliyev, Azerbaycan'ı rahmetli babasının gösterdiği istikamette gerçekten büyütmektedir. Haydar Aliyev çok önemli bir liderdir. Hayatı çok büyük bir mücadeleyle geçmiş bir insandır. Sovyet sistemi içerisinde en üst mertebeye çıkabilen tek Türk ve Müslüman Haydar Aliyev'dir. Cumhurbaşkanı olduğum dönemlerde değerli dostum İlham beyle çok büyük işler yaptık. Bugün de aynı şekilde görüyorum ki değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey ile İlham bey aynı şekilde ilişkilerimizi sarsılmaz bir şekilde ileriye taşımaktadırlar."

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hasanov da 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adını taşıyan üniversitede Türkiye Azerbaycan dostluğu için çok büyük hizmetler göstermiş Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev adına inşa edilen öğrenci yurdunun açılış törenine katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gül ve Hasanov konuşmaların ardından öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Tüm Haberler

Yazdır Paylaş Yukarı