KİTAPLAR

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

Günün Fotoğrafı

 

11. Cumhurbaşkanı Gül, İBB'nin Yenikapı'da Düzenlediği İftara Katıldı

18.06.2016
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
11. Cumhurbaşkanı Gül, İBB'nin Yenikapı'da Düzenlediği İftara Katıldı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikapı Gösteri ve Miting Alanı'nda düzenlenen iftar programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile birlikte katıldı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikapı Gösteri ve Miting Alanı'nda düzenlenen iftar programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile birlikte katıldı.11.Cumhurbaşkanı Gül, Yenikapı Sahili'nde düzenlenen il protokolünün yer aldığı iftardaki konuşmasında, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı."İnanıyorum ki burada gösterdiğimiz bu beraberlik, bu kardeşlik sürecektir." Dedi. Cumhurbaşkanı Gül, ramazanın dostluğun, kardeşliğin pekiştiği, toleransın arttığı, gösterildiği ay olduğunu söyledi.Türkiye'nin çevresinde savaşların ve üzücü olayların yaşandığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Gül, "İnanıyorum ki ramazanın ve bu güzel günlerin, burada yapılan duaların hürmetine, bu zorlukların hepsinin üstesinden gelinecektir. Memleketimizin geleceği inşallah daha iyi olacaktır. Bu vesileyle vatan için, millet için hayatını veren bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Onların aileleri, çocukları hepimizin baş tacıdır. Onların bugünlerde, hiçbir zaman unutulmamasının özellikle altını çiziyorum." diye konuştu.

İftar porgramına 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yanısıra; Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, eski Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile sanat dünyasından Orhan Gencebay, Muazzez Ersoy, Hakan Peker, Emel Sayın, Yonca Evcimik'in de aralarında bulunduğu 3 bin 200 davetli de programda yer aldı.

Tüm Haberler

Yazdır Paylaş Yukarı