KİTAPLAR

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

Günün Fotoğrafı

 

11. Cumhurbaşkanı Gül’denAzerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e Taziye Telefonu

05.04.2016
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
11. Cumhurbaşkanı Gül’denAzerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e Taziye Telefonu

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i arayarak Ermenistan saldırısında şehit düşen asker ve siviller için başsağlığı; yaralılara acil şifalar diledi.

Cumhurbaşkanı Gül, Azerbaycan’ın işgal edilen topraklarının bir kısmını geri almasının acımızı bir nebze olsun hafiflettiğini söyledi. Ermenistan’ın bu saldırgan tutumunun Yukarı Karabağ meselesine bir an önce çözüm bulunması ihtiyacını bir kere daha gösterdiğini belirten Gül; BM ve AGİT başta olmak üzere ilgili kuruluşların ve ülkelerin yeniden bu konuya odaklanmaları gerektiğini ifade etti.

Gül, Yukarı Karabağ meselesinin Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü içerisinde çözülmesi lazım geldiğini, Türkiye'nin her zaman kardeşlik hukuku içerisinde Azerbaycan’a destek vermeye devam edeceğini kaydetti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, gösterdiği vefa ve dostluk için 11. Cumhurbaşkanı Gül’e teşekkür ederek, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kardeşliğin pekişmesi ve işbirliğinin daha da gelişmesine yönelik gayretlerinden dolayı memnuniyeti dile getirdi.

Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarını işgalinden kaynaklanan adaletsizliğin uluslararası toplumun gözü önünde sürdüğünü belirten Aliyev, Ermeni saldırılarında 300’e yakın evin isabet aldığını; çok sayıda sivilin de şehit düştüğünü ve yaralandığını; ancak Azeri halkının kararlılığı sayesinde işgal altındaki bazı bölgelerin kurtarıldığını söyledi.

Türkiye’nin her zaman Azerbaycan’ın yanında olduğunu bildiklerini; son birkaç gündür kendilerine Türkiye’den yüzlerce destek mesajı iletildiğini; gösterilen bu dostluk ve kardeşlik için minnettar olduklarını ifade etti.

Tüm Haberler

Yazdır Paylaş Yukarı