KİTAPLAR

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

Günün Fotoğrafı

 

Tunus Nahda Hareketi Lideri Gannuşi’nin Ziyareti

06.11.2015
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
Tunus Nahda Hareketi Lideri Gannuşi’nin Ziyareti

MÜSİAD tarafından düzenlenen bir etkinlik kapsamında İstanbul’a gelen Tunus Nahda Hareketi Lideri Raşid El Gannuşi, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü çalışma ofisi olan Ayazağa Kasrı’nda ziyaret etti.

Tunus’taki son gelişmeler hakkında bilgi veren Gannuşi, yeniden Türkiye’de olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek; seçimlerde sağlanan katılım oranı ve başarıdan ötürü Türk halkını tebrik etti. Gannuşi, Türkiye’nin istikrarının ve refahının bölge için büyük önem taşıdığını; bu bakımdan seçimlerin önemli bir fırsat yarattığını düşündüğü kaydetti.

11. Cumhurbaşkanı Gül, Gannuşi ve beraberindeki heyeti Ayazağa Kasrı’nda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu; Gannuşi’nin İslam ve demokrasi alanında çok sayıda çalışma yaptığını ve kitap yayımladığını; dolayısıyla değerinin bir siyasetçiden öte olduğunu; ayrıca Yasemin Devrimi’nin ardından yaptıklarıyla fikirlerini hayata da geçirdiğini belirtti.

Bölgedeki son gelişmeleri de ele alan 11. Cumhurbaşkanı Gül ve Gannuşi, heyetler arası görüşmelerin ardından ayrıca baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.

Tüm Haberler

Yazdır Paylaş Yukarı