KİTAPLAR

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

Günün Fotoğrafı

 

11.Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün Devir Teslim Töreni Konuşması

28.08.2014
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
11.Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün Devir Teslim Töreni Konuşması

 

11. Cumhurbaşkanı Gül, “Görev sürem boyunca, uyum ve eşgüdüm içinde çalıştığım ülkemizin yasama, yürütme ve yargı organları mensuplarına ve sivil toplumumuza, aziz milletime bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu süre içinde, ikili ilişkilerimizi geliştirmek ve bölge ve dünya barışına katkıda bulunmak amacıyla işbirliği yaptığım, bir bölümü bugün aramızda bulunan, dünya liderlerine de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

11. CUMHURBAŞKANI GÜL:BİRLİKTE TARİHÎ, EKONOMİK, SİYASİ, SOSYAL REFORMLARA VE DÖNÜŞÜMLERE İMZA ATTIK”

Konuşmasında bugünkü törenin önemli bir özelliği bulunduğuna işaret eden 11. Cumhurbaşkanı Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk halkı tarafından Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Değerli Kardeşim ile kırk yılı aşan, uzun bir geçmişe dayanan dava arkadaşlığımız, dostluğumuz ve çalışma beraberliğimiz bulunmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanının üstün liderlik ve yöneticilik yeteneklerini, ülkesine ve insanlığa hizmet heyecanını, vatan aşkını ve millet sevgisini, Hakka olan inancını en yakından bilenlerdenim. Son on dört yıl boyunca ise, önce partimizi beraber kurduk; sonra da Türkiye’nin yönetiminde değişik pozisyonlarda beraber çalıştık. Gururla söylemeliyim ki, bu on iki yıl Cumhuriyet tarihimizin en parlak dönemleri arasında yer aldı. Birlikte tarihî, ekonomik, siyasi, sosyal reformlara ve dönüşümlere imza attık. Ülkemizde demokrasinin derinleşmesini, istikrarın sağlanmasını ve refahın artmasını, bir kısmı bugün aramızda bulunan değerli arkadaşlarımızla hep berber yaptık. Bölge ve dünya barışına, küresel sorunların çözümüne elbirliği içinde katkıda bulunmaya çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanı Değerli Kardeşim Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye’nin bu yolda daha ileri mesafeler kat edeceğine inancım tamdır. Dolayısıyla, bu sefer de, görevimi devrederken müsterihim. Tıpkı on bir yıl önce Başbakanlığı görevini kendisine devrettiğim gibi. Sayın Cumhurbaşkanının liderliğinde güçlü ve istikrarlı bir Türkiye’nin, dünyanın ve bölgemizin istikrara ve huzura kavuşmasına büyük katkı sağlayacağını da inanıyorum. Türkiye’nin her zamankinden daha güçlü, itibarlı ve müreffeh olmasına kendi çıkarlarımız bakımından olduğu kadar bölgenin çıkarları ve istikrarı için de ihtiyaç vardır. Bu vesileyle, ülkemin, Aziz Türk milletimin ve insanlığın daha iyi bir geleceğine olan inancımı bir kez daha ifade etmek istiyorum.”

Konuşmasında ailesine de teşekkür eden 11 Cumhurbaşkanı Gül, “Önce tabii ki anneme, babama sağlık sıhhat diliyorum; sonra da eşime, benim çok yükümü çekti, bunu sizler de bilirsiniz. Siyasi hayatımda şerefle Kayseri’yi temsil ettiğim yıllarda özellikle de siyasi hayatımın ilk 10 yılında, eve hiç uğramadığımız dönemlerde çocukları hep ona emanet ettim ve çocukları o yetiştirdi” dedi.

“O zaman hiç unutmam, ‘Ben artık milletin çocuklarını kurtarmak için uğraşacağım, bizim çocukları da sen kurtaracaksın’ dedim ve çok şükür bunu en güzel şekilde yaptı” diyen 11 Cumhurbaşkanı Gül, eşinin “devleti ve milleti temsil söz konusu olduğunda her türlü titizliği, her türlü olağanüstü gayreti gösterdiğini” kaydetti. Çocuklarına, kardeşlerine, yakın akrabalarına ve yakın arkadaşlarına teşekkür ettiğini belirten 11 Cumhurbaşkanı Gül, “Bütün bu görevlerim süresi içinde gerçekten bana bir söz gelmesin diye hepsi çok titiz davrandılar, hepsine çok şükran borçluyum” dedi.

11.CUMHURBAŞKANI GÜL: “CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ALLAH’TAN MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM”

11. Cumhurbaşkanı Gül sözlerini şöyle tamamladı: “Sayın Cumhurbaşkanı, değerli kardeşim, sözlerime son verirken sizi bir kez daha tebrik ediyorum. Şahsınıza, değerli eşiniz Emine Hanım’a ve sevgili çocuklarınıza sağlık, afiyet ve Cenab-ı Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum. Allah yardımcınız olsun, Cenab-ı Allah mahcup etmesin, milletimize hizmet etmek gibi şereften muhakkak daima onur duyacaksınız. Bir kez daha hepinize teşekkür ediyorum.”

Tüm Haberler

Yazdır Paylaş Yukarı