KİTAPLAR

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

Günün Fotoğrafı

 

Cumhurbaşkanı Gül, Süleyman Seba’nın Cenaze Törenine Katıldı

15.08.2014
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
Cumhurbaşkanı Gül, Süleyman Seba’nın Cenaze Törenine Katıldı

Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Gül, Seba’nın ailesine, tüm Beşiktaş ve spor camiasına baş sağlığı dileyerek, “Kendisi Beşiktaş camiasından çıktı ama ne kadar büyük bir mutluluk ki bütün spor camiasının, herkesin sevgisini kazanmış bir kişilik oldu” dedi.

Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma Namazını da cenaze töreninin düzenlendiği Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi’nde kıldı. Cenaze namazının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Gül, Seba’ya rahmet dileyerek, mekânının Cennet olması temennisinde bulundu.

 

 

Cenaze namazından sonra hoca efendinin çok veciz şekilde Seba’yı tarif ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Gül, şunları söyledi: “Zarif, beyefendi bir insan olarak kendisini anlattı. Kendisi Beşiktaş’ın başkanıydı. Beşiktaş camiasından çıktı ama ne kadar büyük bir mutluluk ki bütün bir camianın, spor camiasının, spor takımlarının, herkesin sevgisini kazanmış, herkesin cenazesine sahip çıktığı bir kişilik oldu. Bunun çok iyi bir örnek tarafı var. Bir kez daha mekânı Cennet olsun.”

Cumhurbaşkanı Gül, Süleyman Seba’nın ailesine, tüm Beşiktaş ve spor camiasına baş sağlığı diledi.

Seba’nın cenazesi, defnedilmek üzere Feriköy Mezarlığı’na götürüldü.

Tüm Haberler

Yazdır Paylaş Yukarı