KİTAPLAR

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

Günün Fotoğrafı

 

Cumhurbaşkanı Gül, Harp Akademileri Komutanlığının 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Törenine Katıldı

24.07.2014
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
Cumhurbaşkanı Gül, Harp Akademileri Komutanlığının 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Törenine Katıldı

 

Harp Akademileri Komutanlığının 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenine katılan Cumhurbaşkanı Gül, dönem birincilerine diplomalarını verdi. Törende Kara Harp Akademisi’nden 88, Deniz Harp Akademisi’nden 36, Hava Harp Akademisi’nden 52, dost ve müttefik ülkelerden ise 56 subay diplomasını aldı.

Harp Akademileri Komutanlığına gelişinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, Akademi Komutanı Org. Yalçın Ataman törenle karşıladı. Törenin ardından Cumhurbaşkanı Gül’ü mezuniyet töreninin yapıldığı Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi binası girişinde Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel karşıladı. Cumhurbaşkanı Gül, bina giriş kısmında şeref defterini imzaladı.

Törende İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sırasıyla Harp Akademileri Komutanı’nın konuşması, öğrenciler adına Deniz Harp Akademisi birincisinin konuşması ve misafir askeri personel adına konuşma gerçekleştirildi.

 

 

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL

Daha sonra Cumhurbaşkanı Gül, Kara Harp Akademisi birincisi Emre Dikici, Deniz Harp Akademisi birincisi Uğur Yetkin ve Hava Harp Akademisi birincisi Gökhan Bayraktar’a diplomalarını verdi. Akademiyi ikincilikle bitirenlere diplomalarını TBMM Başkanı Cemil Çiçek, üçüncülükle bitirenlere diplomalarını Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel verdi.

Akademiye katılan yabancı subayların diplomaları İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Millî Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından, diğer subayların diplomaları ise kuvvet komutanları tarafından verildi.

YAŞ KÜTÜĞÜNE DÖNEM BİRİNCİLERİNİN PLAKETLERİ ÇAKILDI

Ardından Yaş Kütüğüne dönem birincileri tarafından plaketleri çakıldı. Törende Kara Harp Akademisi’nden 88, Deniz Harp Akademisi’nden 36, Hava Harp Akademisi’nden 52, dost ve müttefik ülkelerden ise 56 subay diplomasını aldı.

Tüm Haberler

Yazdır Paylaş Yukarı