KİTAPLAR

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

Günün Fotoğrafı

 

Cumhurbaşkanı Gül Kırklareli Valiliği’ni Ziyaret Etti

18.06.2014
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
Cumhurbaşkanı Gül Kırklareli Valiliği’ni Ziyaret EttiKırklareli Valiliği’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, Kırklareli’ne ziyaret gerçekleştirmekten büyük memnuniyeti duyduğunu ifade ederek, “Kırklareli Türkiye’nin en güzel illerinden birisidir. Bölge de giderek sanayide büyük yatırımlar almaktadır” dedi.

Kırklareli valiliğine gelişinde Cumhurbaşkanı Gül'ü, Vali Mustafa Yaman, Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç ve diğer yetkililer karşıladı.

 

 

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK CAM FABRİKALARI, İLAÇ FABRİKALARI KIRKLARELİ’NİN KIYMETİNİ ARTIRMAKTADIR”

Cumhurbaşkanı Gül valilikte yaptığı açıklamada Kırklareli’ne ziyaret gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bütün illere yaptığım ziyaretlerde nihayetinde Cumhurbaşkanları bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını temsil ettiği için her zaman bir heyecan olur. Burada da bu heyecanı gördüm. Uzun yıllardan sonra buraya bir cumhurbaşkanı ziyareti olması, gördüğüm kadarıyla yoğun bir ilgi çekiyor. Daha önce çeşitli vesilelerle geldiğim bu güzel ilinize Cumhurbaşkanı olarak ziyaret gerçekleştirirken önce tabii ki vilayeti ziyaret ediyorum. Sonra belediye başkanınızı belediyede ziyaret edeceğim. Sonra üniversiteyi ziyaret edeceğim. Burada ayrıca bir sancak merasimimiz olacak, bu vesile ile Genelkurmay Başkanımız, Kara Kuvvetleri Komutanımız onlar da gelecekler dolayısıyla Kırklareli’nde bugün olağandışı bir günü hep beraber yaşayacağız” dedi.

Kırklareli’nin Türkiye’mizin en güzel illerinden birisi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül,  bölgenin giderek sanayide büyük yatırım aldığına işaret etti. Cumhurbaşkanı Gül,  Türkiye’nin en büyük cam fabrikaları, Türkiye’nin ilk şeker fabrikası, ilaç fabrikalarının Kırklareli’nin kıymetini ayrıca artırdığını söyledi. Tarımda bölgenin verimli toprakları olduğuna da dikkat çeken Cumhurbaşkanı Gül, ayrıca doğal güzellikler, ormanlar bakımından da ilin ilgi odağı olduğunu aktardı.

Cumhurbaşkanı Gül’ün açıklamasının ardından Vali Yaman ildeki gelişmeler ve sorunları hakkında bilgi sundu.

Tüm Haberler

Yazdır Paylaş Yukarı