Cumhurbaşkanı Gül’den 14 Mart Tıp Bayramı Resepsiyonu

15.03.2013
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült
Cumhurbaşkanı Gül’den 14 Mart Tıp Bayramı Resepsiyonu

 

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Çankaya Köşkü’nde bir resepsiyon veren Cumhurbaşkanı Gül, anketlerin gösterdiği gibi sağlık hizmetlerinden büyük memnuniyet duyulduğuna işaret ederek, buradaki esas faktörün sağlık çalışanları olduğunu söyledi. Türkiye olarak sağlık politikalarına verilen önemin altını çizen Cumhurbaşkanı Gül, sağlık çalışanlarının sorunlarına da kulak verilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Çankaya Köşkü’nde bir resepsiyon verdi. Resepsiyona Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, İstanbul Milletvekili Türkan Dağoğlu, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun ile 81 ilden “Yılın Doktorları” ve 6 ilden “Yılın Sağlık Çalışanları” katıldı.

Resepsiyonda kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül, sağlık çalışanlarını, 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle Çankaya Köşkü’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“TOPLUMUMUZDA HERKES ÖNCE DOKTOR OLMAK İSTER”

Anketlerin gösterdiği gibi sağlık hizmetlerinden büyük memnuniyet duyulduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Gül, “Bunun altındaki esas faktör sizlersiniz. Doktorlar ve bütün sağlık personelinin hep beraber büyük bir özveriyle çalışması ve herkese sizin elinizden şifa dağıtılması. O bakımdan, doktorluk, sağlık hizmetleri hepsi gerçekten çok kutsal. Toplumumuzda onun için herkes önce doktor olmak ister” diye konuştu.

Türkiye olarak sağlık politikalarına verilen önemin altını çizen Cumhurbaşkanı Gül, Dünya Sağlık Örgütünün raporlarında da Türkiye ile ilgili kısımları okuduğunda gururlandığını anlattı.

“ESAS FAKTÖR SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR”

Cumhurbaşkanı Gül, çok büyük hastanelerin yapıldığını, teçhizatların, sağlık cihazlarının çoğaldığını ancak esas faktörün sağlık çalışanları olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Gül, sağlık çalışanlarının sorunlarına da kulak verilmesini istedi.

Tüm Haberler

Yazdır Paylaş Yukarı