Güvenlik Toplantısı'ndan İlave Tedbir Vurgusu

21.06.2010
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında, Çankaya Köşkü’nde yapılan Güvenlik Toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, bölgedeki istihbarat ve personel yapısının gözden geçirileceği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki Güvenlik Toplantısı Çankaya Köşkü’nde yapıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Millî Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın katıldığı toplantı sonrasında yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül'ün son terör olayları hakkında ilgili birimlerden ayrıntılı bilgi aldığı bildirildi.

“İSTİHBARAT VE PERSONEL YAPISI GÖZDEN GEÇİRİLECEK”

Teröre karşı yürütülen mücadelenin kapsamlı şekilde ele alındığı ifade edilen açıklamada, son gelişmelerin ışığında kısa ve orta vadeli ilave tedbirler alınmasının kararlaştırıldığı, bu bağlamda istihbarat ve bölgede görev yapan personelin yapısının gözden geçirilmesi hususları üzerinde durulduğu belirtildi.

Çevre ve ilgili ülkelerle terörle mücadele koordinasyon faaliyetlerinin daha da etkinleştirilmesinin önemine dikkat çekilen açıklamada, basın-yayın organlarının terörle bağlantılı haberlerde halkı bilgilendirirken farkında olmadan terör örgütünü cesaretlendirici duruma düşmemeleri için daha duyarlı davranmaları gerektiğinin de altı çizildi.

 

 

 

 

 

Tüm Haberler

Yazdır Paylaş Yukarı