Kara Kuvvetleri'nin Kuruluş Yıl Dönümü

28.06.2014
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült

Sayın Cumhurbaşkanımızın, Kara Kuvvetleri'nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar’a gönderdikleri mesaj aşağıda sunulmaktadır:

“Kahraman Ordumuzun omurgası konumundaki Kara Kuvvetlerimizin kuruluş  yıl dönümünü tebrik ediyorum.

Dünyanın en eski ve en güçlü ordularından biri olan Türk Kara Kuvvetleri, binlerce yıllık başarılı, kıvanç duyduğumuz köklü bir maziye sahiptir.

Kazandığı ve daima gururla hatırladığımız zaferlerle, Türk kahramanlığının ve cesaretinin timsali olan Kara Kuvvetleri, aziz milletimize tarih boyunca üstün hizmetlerde bulunmuştur.

2223’üncü kuruluş yıl dönümünü büyük bir gururla kutlayan Türk Kara Kuvetleri, vatan savunmasında ve teröre karşı yürütülen mücadeleki emsalsiz fedakarlıklarıyla; Barışı Destekleme Harekatlarındaki üstün performansıyla; sahip olduğu donanım, imkan ve kabiliyetler ve etkinliğiyle milletimizin takdirini ve güvenini kazanmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Kara Kuvvetlerimizin, küresel ve bölgesel düzeydeki risk ve tehditler karşısında, vazife ve sorumluluklarını bugüne kadar olduğu gibi layıkıyla yerine getireceğine ve milletimizin güven kaynağı olmaya devam edeceğine inancım tamdır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tarih boyunca milletimize hizmet eden tüm kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükran duyuyorum.

Türk Kara Kuvvetleri'nin kuruluş yıl dönümünde size ve şahsınızda Kara Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına başarı dileklerimi, selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

Yazdır Paylaş Yukarı