3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın Vefat Yıl Dönümü

22.08.2013
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült

Sayın Cumhurbaşkanımızın, 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın vefat yıl dönümü nedeniyle yayımladıkları mesaj aşağıda sunulmaktadır:

"Milletimizin yetiştirdiği büyük bir şahsiyet, değerli bir siyaset ve devlet adamı olan Celal Bayar, siyasi kimliği, fikirleri ve hizmetleriyle, tarihimizde seçkin bir yer edinmiştir.

Celal Bayar, bağımsızlık mücadelesindeki üstün gayretlerinin yanı sıra, Cumhuriyet’in kuruluşunda ve Türkiye’nin güçlü temeller üzerinde ilerlemesi sürecinde önemli görevler üstlenmiş, milletimizin ve devletimizin her bakımdan yücelmesi için inançla çalışmıştır.

Türk demokrasi tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birini teşkil eden çok partili hayata geçilmesinde etkin rol oynayan Celal Bayar, Türkiye’nin demokratik, iktisadi ve siyasi bakımdan gelişmesine, düşünceleri ve çalışmalarıyla büyük katkılar sağlamıştır.

Demokratik duruşu, azmi, mücadeleciliği, çalışkanlığı ve başarılarıyla milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan Celal Bayar’ı, daima saygıyla hatırlayacağız.

1986 yılında ebediyete intikal eden Türkiye Cumhuriyeti'nin 3. Cumhurbaşkanı, değerli devlet adamı Celal Bayar'ı şükran ve rahmetle anıyor, ailesine bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyorum."

 

Yazdır Paylaş Yukarı