Türk Hava Kuvvetleri'nin Kuruluş Yıl Dönümü

01.06.2013
Yazdır Paylaş Yazıları Büyült Yazıları Küçült

Sayın Cumhurbaşkanımız, Türk Hava Kuvvetleri'nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten’e bir mesaj göndermiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajı şöyledir:

"Dünyanın ilk havacılık teşkilatlarından olan Türk Hava Kuvvetleri'nin kuruluş yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Savunma gücümüzün ayrılmaz parçası, Silahlı Kuvvetlerimizin en önemli unsurlarından biri olan Türk Hava Kuvvetleri, yüksek disiplin anlayışı, donanımı, nitelikli personeli, eğitim, bilgi ve yetenek, donanım ve yüksek teknolojiye dayalı faaliyetleriyle geleceğe güvenle bakmaktadır.

Modern havacılığın tüm ilkelerini hayata geçiren Hava Kuvvetlerimiz, çağdaş yönetim kültürü, milli savunma sanayii ile donatılan hava ve uzay gücüyle kendini gelecekteki yeniliklere ve gelişmelere en iyi biçimde hazırlamaktadır.

Bugün imkan ve kabiliyetleriyle dünyanın sayılı hava güçlerinden biri olan Hava Kuvvetlerimiz, uluslararası görevlerdeki üstün başarılarıyla da takdir toplamakta, milletimizi gururlandırmaktadır.

Hava Kuvvetlerimiz büyük takdir toplayan “Türk Yıldızları” ve “Solo Türk” ile de hem dünyada adından övgüyle söz ettirmekte, hem gençlerimizin havacılığa ilgilerinin daha da artmasını sağlamaktadır.

Atatürk'ün "İstikbal göklerdedir" direktifi doğrultusunda ülke semalarını koruyan Hava Kuvvetlerimiz, barışın ve istikrarın korunmasına katkılarını sürdürecek, kendini sürekli yenileyecek ve daha da güçlenecektir.

Hava Kuvvetlerimizin üstlendiği görevleri geçmişte olduğu gibi gelecekte de üstün bir hizmet anlayışıyla yerine getireceğinden şüphe duymuyorum.

Türk Hava Kuvvetleri'nin kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, hava şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyor, her zaman büyük bir görev bilinciyle çalışan size ve Türk Hava Kuvvetleri'nin fedakar mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum."

Yazdır Paylaş Yukarı